Volný čas a zábava

Volný čas a zábava

Hotel Galatea je svou polohou na okraji Mladé Boleslavi v prostředí nádherného parku předurčen na zábavu, oddych a příjemné trávení volného času, kulturního a sportovního vyžití.

SPORTY

SPORTY V HOTELU

V interiéru hotelu si můžete zahrát billiard, ricochet nebo vyzkoušet střelecký trenažér. V hotelovém parku si můžete zaběhat, pronajmout si zahradní šachovnici o velikosti 3 x 3 m s krásnými dřevěnými figurínami, nebo si zahrát pétanque. Lukostřelba není příliš fyzicky namáhavým sportem a tak je vhodná pro oddych a relaxaci. Zajistíme akci pro jednotlivce i skupiny. Nabízíme Vám příjemné odreagování s možností soutěžení a výhrami cen.

SPORTY V KOSMONOSECH

Milovníky tenisu osloví 5 závodních antukových dvorců v sousedství hotelu, s kvalitním zázemím a šatnou. Přetlaková nafukovací hala uspokojí hráče v zimním období. 300 m od hotelu v zámeckém kosmonoském parku jsou volně přístupné běžecké tratě a možnost rezervace plážového volejbalu. Na nedalekém malém letním koupališti hned vedle kempu, můžete strávit příjemné odpoledne s dětmi.

SPORTY V MLADÉ BOLESLAVI

Pro milovníky jízdy na kole je v lesoparku Štěpánka veřejnosti zdarma přístupný cyklopark. Jde o síť zajímavě řešených cest, mostků či ramp. Nedaleko je taktéž nově vytvořený moderní a multifunkční vodní areál. Ten je nejen díky bazénům, ale i velkému množství nejrůznějších vodních atrakcí vhodný pro celou rodinu. Toužíte-li spolu se svými nejbližšími navštívit koupaliště, kdybyste si nejen dobře zaplavali, ale také zažili nezapomenutelnou zábavu, Aquapark Mladá Boleslav zajisté splní všechna Vaše očekávání. Pro hráče golfu je na severu Mladé Boleslavi v Michalovicích nově vybudované Golfové hřiště, které je od hotelu vzdálené 5 km.

SPORTY V OKOLÍ

Celoročně ve spolupráci s dodavatelskou firmou zajistíme:

 

SPLUTÍ ŘEKY A LANOVÉ CENTRUM

Připravíme pro Vás výlet na lodích po Jizeře v úseku Mnichovo Hradiště – Benátky nad Jizerou nebo Vás dopravíme do sportovně-rekreačního střediska Žlutá plovárna na Malé Skále v srdci Českého ráje. Zde pro vás připravíme program na míru (půldenní, celodenní) sestávající z návštěvy největšího lanového centra v Libereckém kraji a splutí řeky Jizery na kanoi či raftu. Další atraktivní a oblíbenou řekou je Ploučnice se svými meandry v okolí nedaleké České Lípy.

SEGWAY

Projížďky s průvodcem na populárních elektrických vozítkách Segway po okolí – na asfaltu i v terénu. Maximální rychlost je20 km/h a dojezd až 40 km dle typu terénu. Můžeme připraviti slalomovou dráhu a uspořádat závod.

SKÁKACÍ BOTY

Skoky a běh na speciálních botách s vázáním snowboardového typu – někdo jej považuje za extrémní sport, jiní za formu zážitkové pohybové aktivity. Použitím pouze vlastní váhy lze skákat 1–1,5 m do výšky a běžet rychlostí až 30 km/h.

BALÓNOVÉ LÉTÁNÍ

Pohled na svět z koše horkovzdušného balónu je nezapomenutelným zážitkem – zprostředkujeme vám lety nad Mladou Boleslaví, Ještědským hřebenem i Českým rájem.

CYKLOVÝLETY

Půjčíme vám horská kola a dodáme průvodce na cyklovýlety po okolí (přírodní a kulturní zajímavosti). Navrhneme vám optimální trasu s ohledem na vaši fyzickou výkonnost.

PAINTBALL

Team deathmatch, last man standing či souboje týmů o vlajku –klasické paintballové bitvy. Uspořádáme pro Vás a Vaše přátele souboje v různých lokacích.

NÍZKÁ LANA A SLAKLINE

Postavíme pro Vás nízká lana a slackline – vyzkoušejte si svoji rovnováhu, gymnastické schopnosti a pružnost vlastního těla za dohledu našeho instruktora.

KA JAKÁŘSKÁ ŠKOLA A DRAČÍ LODĚ

Na řece Jizeře Vás zkušený instruktor naučí ovládat kajak a následně Vás vezme na divočejší vodu. Pro větší skupinky osob zajistíme i projížďky na dračí lodi, případně závody.

NORDIC WALKING

Náš instruktor Vám podle Vašich fyzických dispozic navrhne trasu, zapůjčí vybavení a metodicky povede při této populární pohybové aktivitě.

ASTROPÁRTY

Za odborného výkladu členů České astronomické společnosti Vám za jasného počasí ukážeme krásy noční oblohy – nahlédnete do tajů vesmíru pomocí velkých hvězdářských dalekohledů.

GEOCACHING

Dobrodružné hledání schránek s “poklady” pomocí GPS. Naučíme Vás základní pravidla hry, dodáme GPS navigaci i průvodce

SKALNÍ LEZENÍ, SLAŇOVÁNÍ A PŘEMOSTĚNÍ

Na menších skalkách můžete s našimi instruktory absolvovat základní horolezecký výcvik – způsoby jištění, pohyb po skále, slaňování a přemostění rokle. Případně zajistíme lezenís průvodcem na pískovcích Českého ráje.

 

 

KULTURA A TURISTIKA

V KOSMONOSECH

Samotné Kosmonosy, městečko na severu Mladé Boleslavi, nabízí zvídavým návštěvníkům barokní architektonický skvost - Loretu, volnou kopii Lorety pražské, z počátku 18. století.

V MLADÉ BOLESLAVI

Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým automobilovým průmyslem. Leží na levém břehu řeky Jizery a je stavebně srostlé se sousedním městem Kosmonosy. Život ve městě výrazně ovlivnili zakladatelé automobilky Škoda Auto, jejíž tradice sahá do roku 1895. V roce 1905 vyrobili v Mladé Boleslavi 1.automobil. Po spojení se skupinou VW se Škoda Auto stala významným hráčem nejen na evropském trhu. Mladá Boleslav není jen město automobilů, ale má také pohledné historické centrum.
Z památek doporučujeme vyhlídkovou věž u radnice na Staroměstském náměstí, Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě, Městský palác Templ a zříceninu hradu
Michalovice s nakloněnou věží zvanou Putna. Kolem všech zajímavých míst ve městě vás taky provede Metalová cesta s audiovizuálními panely. Škoda Auto Muzeum se nachází v jedné z nejstarších budov firmy Škoda Auto a dokumentuje historii této firmy. Městské divadlo Mladá Boleslav působí na dvou scénách secesní budovy, která patří k nejkrásnějším v ČR.

V OKOLÍ

Severně od Mladé Boleslavi leží Mnichovo Hradiště. Zdejší zámek Mnichovo Hradiště skrývá vzácnou knihovnu a ojedinělou sbírku keramiky. V areálu zámku se též
nachází hrobka jednoho z významných hybatelů středověkých dějin, Albrechta z Valdštejna. Dále na sever, v blízkosti města Turnov leží zámek Sychrov s nádhernou zahradou, jenž je spojený s rodem Rohanů. Severovýchodně od Mladé Boleslavi se rozkládá ojedinělý přírodní skvost, oblast právem zvaná Český ráj. Zdejší bizarně tvarované pískovcové útvary, rozsáhlé lesy a soustava rybníků, tvoří přehlídku přírodních krás. Z kulturních krás doporučujeme shlédnout hrad Kost, hrad Trosky, zámek Humprecht, Hrubá skála a Valdštejn.
Objevování skrytých zákoutí i návštěvy známých míst skýtají pastvu všem smyslům. Směrem na Českou Lípu, tedy na severozápad od města Mladá Boleslav leží královský hrad Bezděz, založený Přemyslem Otakarem II. Panorama Bezdězu patří neodmyslitelně ke kraji, který dal inspiraci K. H. Máchovi k jeho dílu Máj. Nedaleké Máchovo jezero, nesoucí básníkovo jméno, slouží nejen jako místo k vodním sportům a rekreaci, ale i jako upomínka na básníkovou památku. Jihovýchodně od města Mladá Boleslav se rozkládá přírodní park Jabkenicko se soustavou rybníků. Ve zdejší myslivně našel u své dcery útočiště již hluchý velikán světové hudby Bedřich Smetana. Navzdory nemoci pokračoval v tvorbě a právě zde vznikaly skvosty jako Má vlast a další. Nedaleko je možnost prohlídnout si zámek Loučeň nebo jedenáct zahradních labyrintů. Jihozápadně od Mladé Boleslavi, vévodí kraji zámek v Benátkách nad Jizerou, v rudolfínských dobách působiště slavného astronoma Tychona Brahe. Ve městě se též nalézá muzeum hraček a hvězdárna.

 

 

ZÁBAVA

ZÁBAVA V MLADÉ BOLESLAVI

Pro hráče bowlingu je ve městě Mladá Boleslav u Kauflandu denně otevřená Bowlingová herna, která nabízí 6 bowlingových drah americké značky AMF. Prostor herny je do 18:00 nekuřácký, a jednu dráhu je možné osadit mantinelem pro zábavnější hru dětí! Z obchodních center je nejbližší Bondy Centrum, vzdálené 2,7 km, 7 minut jízdy autem, 30 minut pěšky. Tam si můžete pobyt zpříjemnit i v Multikině CineStar, a sledovat filmy prostřednictvím těch nejkvalitnějších digitálních projektorů na světě včetně 3D technologie. Největší obchodní centrum v regionu je OC Olympie. Pro všechny odpočaté a plné energie je každý pátek a sobotu od 20:00 do 04:00 otevřená diskotéka Forum.

ZÁBAVA V OKOLÍ

25 km jižně od Kosmonos doporučujeme navštívit Labyrintárium na zámku Loučeň. Jde o jedenáct zahradních labyrintů a bludišť v zeleni historického anglického parku. Je to rozhodně místo ideální pro zábavu i relaxaci, které nemá v Čechách obdoby. V Liberci si nenechte ujít nejstarší zoologickou zahradu v ČR. Liberecký Dinopark je unikátní zábavní park s ozvučenými statickými i pohyblivými modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Součástí parku je 4D kino, naučná stezka, dětské paleontologické hřiště, DinoShop a jiné atrakce pro děti i dospělé. Máte rádi vodu, zábavu a relaxaci? To vše najdete v aquaparku zábavního Centra Babylon. Milovníky vodních radovánek okouzlí rozsáhlý aquapark ve stylu antických lázní s tobogány, vodními jeskyněmi, whirpooly a akvárii s mořskou faunou. K dispozici je zde také adventure golf a zrcadlové bludiště. V zábavním centru najdete i první české science centrum iQpark. Vstup do iQparku je hlavním vchodem do Babylonu a následně přes Nákupní městečko. Čekají na Vás desítky interaktivních exponátů ve čtyřech podlažích!

 

PRO DĚTI

DĚTI A MLADÁ BOLESLAV

Zahrada a minizoo DDM v Mladé Boleslavi je oázou botaniků a zoologů uprostřed průmyslového města. Dětským oblíbencem je kobylka šetlendského poníka, dalšími zvířaty, které zde můžete vidět jsou krkavci, želvy, morčata, králíci, hadi, plazi, veverky, koza, velké množství ptactva a dravců. Součástí areálu volnočasových aktivit na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi je zpřístupněné sklepení s různými herními prvky. Vzájemným propojením dvou větších sklepních prostorů, vůči sobě umístěných v rozdílných
výškách a polohách, vznikl labyrint sklepních prostor, kterým je možné volně procházet. Navíc jsou zde umístěny různé herní prvky pro děti. Najdete zde zrcadla, míčkový bazén, skluzavku, dětskou lezeckou stěnu, lanovou prolézačku, kuželky, videoprojekci, periskop, nášlapné desky se zvukovými i vizuálními efekty. Ve sklepení může být najednou 40 osob. Lístky do sklepení je možné zakoupit ve Vyhlídkové Věži na Staroměstském náměstí. Pro chvíle pohody na čerstvém vzduchu a sportovních aktivit s dětmi doporučujeme navštívit
Lesopark Štěpánka. Jde o rozsáhlý komplex vegetace, dětských hřišť, sportovních aktivit (volejbal, tenis, cyklopark pro děti atd.).

OKOLÍ

Pokud hledáte zábavu na celý den, doporučujeme navštívit zábavní park Mirakulum v Milovicích. 30 km na jih od Kosmonos u Benátek nad Jizerou najdete zábavu pro děti i dospělé. Čekají na Vás lesní naučné stezky, hrad a divadelní scény, kolotoče, lanové centra, houpačky, monizoo, bludiště a amfiteáter. Labyrintárium Loučeň, ležící 25 km jižně od Kosmonos musíte s dětma rozhodně navštívit. Jde o jedenáct zahradních labyrintů a bludišť v zeleni historického anglického parku. Je to rozhodně místo ideální pro zábavu i relaxaci, které nemá v Čechách obdoby. Muzeum hraček na zámku v Benátkách nad Jizerou potěší rodiny s dětmI největší sbírkou historických hraček v České republice.
Expozice nabízí hračky české, německé, ale i japonské, čínské, francouzské i americké. Je zde možné vidět panenky, pokojíčky, šicí strojky, dřevěná i plechová auta, ale i pravěká zvířata na klíček. Ve druhém patře zámku sídlí ještě regionální Muzeum Benátky nad Jizerou. Severně od Kosmonos, nedaleko Turnova v Radvánovicích je vybudovaný oblíbený přírodní zábavní dětský areál Šťastná země. Je plný atrakcí, o kterých se dětem jen snilo! Houpačky, prolézačky, trampolíny, dřevěný hrad, jízda na koních a na elektrovozítkách…
V průběhu sezony jsou navíc tyto stálé atrakce doplněny o originální doprovodný program. V Liberci si nenechte ujít nejstarší zoologickou zahradu v ČR. Liberecký Dinopark je unikátní zábavní park s ozvučenými statickými i pohyblivými modely prehistorických zvířat v životních velikostech. Součástí parku je 4D kino, naučná stezka, dětské paleontologické hřiště, DinoShop a jiné atrakce pro děti i dospělé. Máte rádi vodu, zábavu a relaxaci? To vše najdete v aquaparku zábavního Centra Babylon. Milovníky vodních radovánek okouzlí rozsáhlý aquapark ve stylu antických lázní s tobogány, vodními jeskyněmi, whirpooly a akvárii s mořskou faunou. K dispozici je zde také adventure golf a zrcadlové bludiště. V zábavním centru najdete i první české science centrum iQpark. Vstup do iQparku je hlavním vchodem do Babylonu a následně přes Nákupní městečko. Čekají na Vás desítky interaktivních exponátů ve čtyřech podlažích!

Související témata: 
Na co se u nás můžete těšit: Poctivou gastronomii a profesionální servis...
>>
Technické vybavení konferenčního sálu: Flipcharty, fixy Pevně instalovaná...
>>
Součástí našeho wellness centra jsou: Masážní místnosti Kosmetická místnost...
>>

Galerie

Kontakt

Hotel Galatea****
Pod Koupalištěm 881
293 06 Kosmonosy - Mladá Boleslav
recepce: +420 326 721 920