O nás

O nás

Objevte klidné místo nedaleko Českého ráje, Máchova kraje a Kokořínska. Čtyřhvězdičkový hotel GALATEA stojí na okraji města Mladá Boleslav v Kosmonosech. Svou polohou umožňuje snadnou dosažitelnost z centra a zároveň klidové prostředí k odpočinku, pořádání rautů, svateb, školení, firemních akcí a soustředění sportovních teamů.

O nás
O nás
O nás
O nás
O nás
O nás

Na co se u nás můžete těšit:

 • 22 dvoulůžkových pokojů typu twin, double, bezbariérový pokoj
 • 2 rodinné pokoje pro 4 osoby
 • 2 luxusní apartmány
 • nádherný výhled do okolí
 • restaurace, letní terasy a griloviště
 • vinný sklípek a galerie vín "Po Skleničce"
 • svatby s obřadem v hotelovém parku u rybníka
 • wellness
 • konferenční místnosti
 • velkokapacitní parkoviště pro autobusy i hotelové garáže
 • největší český výrobce automobilů Škoda Auto, a.s. v dosahu několik minut
 • bezbariérový přístup v celém areálu
 • jediný certifikovaný hotel v kategorii 4* v Mladé Boleslavi
 • hotel je nekuřácký a celý areál je bezbariérový

 

 

Nejen pro naše klienty z Mladé Boleslavi a okolí každoročně připravujeme oblíbené tématicky zaměřené akce. Ať je Vaším cílem v Mladé Boleslavi pracovní jednání nebo wellness víkend s milovanou osobou či rodinou na okraji Českého ráje ubytování v hotelu Galatea Váš pobyt rozhodně obohatí.

Pokud Vás zajímá historie hotelu, nebo informace o tom, kdo to byla Galatea, jste na správném místě.

HISTORIE HOTELU

Na počátku bylo slovo a to slovo vyvolalo čin. Přesněji na počátku byla vize postavit rehabilitační centrum, ze kterého by návštěvníci odcházeli spokojení a zregenerovaní.
Bylo to v době plné velkých očekávání, v době porevoluční.

Nicméně myšlenka byť sebelepší nemusí být vždy realizovatelná. První propočty ukázaly, že za náležitou péči o zdraví nezaplatí ani pojišťovny ani samoplátci. Střet s tvrdou realitou byl nemilý, ale neznamenal kapitulaci. Protože samotná rehabilitace nebyla schopná zajistit životaschopnost projektu, natož návratnost vložených prostředků, zrodil se nápad postavit hotel s nadstandardními službami.

A když hotel, tak i restaurace, něco pro zábavu a odpočinek. Nesmíme zapomenout, že se psal rok 1992, milion korun byly tehdy peníze, natož několik desítek miliónů. Původní rozpočet předpokládal 45 milionů Kč. Ing. Arch. Pelcl to neměl snadné, projekt se několikrát předělával z různých důvodů. Poslední úpravu si vynutili „památkáři“, kteří si vzpomněli, že budova bude rušit pohled na kostel Svatého kříže ze západní strany, a tak muselo zmizet poslední patro. Úplně poslední „změnou“ bylo rozdělení výstavby do dvou etap, a to z finančních důvodů.

Jako vhodný dodavatel byla vyhlédnuta firma Vodní stavby Temelín. Jednak neměla práci díky nesmyslnému rozhodnutí tehdejší vlády revolučních amatérů o zastavení výstavby druhé etapy JET. A dále měla plné sklady materiálu ještě za „levné“ ceny, což byla nezanedbatelná výhoda.

Byla to značná drzost podepsat smlouvu na dílo za 45 milionů a mít k dispozici přesně jednu desetinu. Nicméně získat úvěr v té době bylo tak snadné. Naštěstí VST poskytly dodavatelský úvěr, a tak se za úvěr od banky nakoupily pozemky, což, jak se později ukázalo, zajistilo reálnost cash flow i financování celého projektu. Zakládání stavby bylo velmi složité, protože dvě třetiny stavby jsou na podzemních pilotech 8 m dlouhých a 120 cm v průměru širokých, neboť zde byla původně strž, která byla v roce 1974 zasypána materiálem z výstavby tanků pro průmyslovou vodu. Samostatná výstavba začala v září 1993, a to vytyčením základního bodu ve výšce 275 m.n.m., od kterého se odvíjí oblouk tělesa stavby. Postupný průběh stavby dokumentují níže prezentované fotografie.

VST nasadily poměrně slušné tempo a po dvou letech došlo k postupné kolaudaci, a to nejdříve část balneo, poté část restaurace a jako poslední ubytovací část. Celý komplex byl uveden do provozu 29. června 1995. Postupně došlo k úpravám okolí, a to založením rybníka, čímž se řešil problém vysoké hladiny spodní vody na straně jedné a mokřiny v prostoru dnešního rybníka, kde vyvěral pramen, na straně druhé.

Dále bylo postaveno griloviště, čímž se rozšířily možnosti využití celého areálu. Následně byl postaven „šachový“ altán. Poslední etapa výstavby proběhla na přelomu let 2004/2005, a to výstavbou podzemních garáží, vinotéky a vinárny v prostoru mezi pravou stranou původního objektu a grilovištěm. Zároveň došlo k úpravě parkovacího prostoru před a nad garážemi. Tím došlo ke stabilizaci celého svahu a vytvoření předpokladu pro dostavbu původně plánované II. etapy.

Díky komplexně řešenému parku jsme se od roku 2005 začali intenzivně věnovat pořádání svatebních obřadů a hostin. Obřady pořádáme buď na krytém molu nad rybníčkem Brčálníkem, nebo v hotelovém parku pod slavnostně nazdobenou slavobránou. V současné době můžeme díky novému stanu o rozměrech 15x18 metrů s výškou střechy 5,5 m uspořádat svatební hostinu pro 120+ osob.

Celý svatební den může tak probíhat v uvolněnější atmosféře krásného, venkovního prostředí s grilováním na krytém grilovišti a následným večerním posezením v hotelovém Vinném sklípku.

Od roku 2008 pravidelně připravujeme vždy na každý následující rok bohatý kalendář gastronomických a kulturních akcí zaměřených nejen na milovníky dobrého jídla a pití, ale i rodiny s dětmi. V lednu 2016 byla slavnostně otevřená galerie vín "Po skleničce", kde návštěvníci mohou vychutnat 72 druhů vín od 18 moravských vinařů ze všech čtyř moravských podoblastí. To vše díky technologii VINOJET – profesionálnímu systému pro uchování tichých a šumivých vín.

Kdo to byla Galatea?

Galatea byla nereida, dcera mořského boha Nerea. Slunce a její mořský původ ji učinily ohebnou jako proutek a krásnou k pohledání. Nořila se do mořských vln a tančila v jejich rytmu. Do její krásy se zahleděl ošklivý kyklop Polyfém a začal ji nadbíhat. Vysedával na břehu moře a opěvoval její krásu. Galetea velice trpěla jeho zájmem.

V té době se objevil amorek Acis mající podobu slíčného jinocha s prvním chmýřím na bradě, a pravidelně připlouval za nádhernou ženou s hedvábnou pletí a svůdnými rty. Zatímco Galatea dříve chřadla, nyní vzkvétala, protože její láska byla opětována.

Jedno krásné odpoledne, když větřík osvěžoval a moře si hrálo se slunečními paprsky, probudil se kyklop ve své jeskyni trochu dříve a šel se projít. Náhle padl jeho pohled na dvojici, která ho na okraji olivového háje oslňovala svými nahými těly. Obr nevydržel tíhu okamžiku a z jeho hrdla se vydral divoký sten. Lapal po dechu a s hrozným křikem se rozběhl k prchající dvojici. Acis s Galateou utíkali olivovým hájem k loďce, a podařilo se jim dostat na protější břeh. V tu chvíli obr pochopil, že nemá více moci nad Galateou. Vytrhl kus skály, rozmáchl se a mrštil jím po dvojici vystupující na břeh. Trefil Akida plnou silou, a z jeho krásného těla odcházela krev a s ní i život. Galatea nesnesla pohled jak krvácí a proměnila jej v prameny, které dodnes dávají hnědou vodu, protože pocházejí z krve Akida. Ponořila se do vln stříbropěnného moře a prohání se v něm dodnes. Tato žena jemných
mravů a nádherného zevnějšku by nebyla tak krásná, kdyby se o sebe i svůj vzhled neuměla postarat. Proto jsme si ji i my zvolili jako symbol díky její kráse a péči o tělo, a náš hotel nese název jejího jména – GALATEA.

See video
Související témata: 
Na co se u nás můžete těšit: Poctivou gastronomii a profesionální servis...
>>
Areál GALATEA **** je svou dostupností 30 minut jízdy autem z Prahy a Liberce...
>>
Součástí našeho wellness centra jsou: Masážní místnosti Kosmetická místnost...
>>
Na co se u nás můžete těšitt: Stabdardní pokoje pro jednu nebo dvě osoby...
>>
SPORTY SPORTY V HOTELU V interiéru hotelu si můžete zahrát billiard, ricochet...
>>
KULTURA A TURISTIKA V KOSMONOSECH Samotné Kosmonosy, městečko na severu Mladé...
>>
PRO DĚTI DĚTI A MLADÁ BOLESLAV Zahrada a minizoo DDM v Mladé Boleslavi je...
>>

Galerie

Kontakt

Hotel Galatea****
Pod Koupalištěm 881
293 06 Kosmonosy - Mladá Boleslav
recepce: +420 326 721 920