Kultura a turistika

Kultura a turistika

Hotel Galatea je svou polohou na okraji Mladé Boleslavi v prostředí nádherného parku předurčen na zábavu, oddych a příjemné trávení volného času, kulturního a sportovního vyžití.

KULTURA A TURISTIKA

V KOSMONOSECH

Samotné Kosmonosy, městečko na severu Mladé Boleslavi, nabízí zvídavým návštěvníkům barokní architektonický skvost - Loretu, volnou kopii Lorety pražské, z počátku 18. století.

V MLADÉ BOLESLAVI

Mladá Boleslav je město s bohatou historií a široce rozvinutým automobilovým průmyslem. Leží na levém břehu řeky Jizery a je stavebně srostlé se sousedním městem Kosmonosy.
Život ve městě výrazně ovlivnili zakladatelé automobilky Škoda Auto, jejíž tradice sahá do roku 1895. V roce 1905 vyrobili v Mladé Boleslavi 1.automobil. Po spojení se skupinou
VW se Škoda Auto stala významným hráčem nejen na evropském trhu.

Mladá Boleslav není jen město automobilů, ale má také pohledné historické centrum. Z památek doporučujeme vyhlídkovou věž u radnice na Staroměstském náměstí,
Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě, Městský palác Templ a zříceninu hradu Michalovice s nakloněnou věží zvanou Putna.

Kolem všech zajímavých míst ve městě vás taky provede Metalová cesta s audiovizuálními panely.

Škoda Auto Muzeum se nachází v jedné z nejstarších budov firmy Škoda Auto a dokumentuje historii této firmy. Městské divadlo Mladá Boleslav působí na dvou
scénách secesní budovy, která patří k nejkrásnějším v ČR.

V OKOLÍ

Severně od Mladé Boleslavi leží Mnichovo Hradiště. Zdejší zámek Mnichovo Hradiště skrývá vzácnou knihovnu a ojedinělou sbírku keramiky. V areálu zámku se též nachází hrobka jednoho z významných hybatelů středověkých dějin, Albrechta z Valdštejna.

Dále na sever, v blízkosti města Turnov leží zámek Sychrov s nádhernou zahradou, jenž je spojený s rodem Rohanů. Severovýchodně od Mladé Boleslavi se rozkládá ojedinělý přírodní skvost, oblast právem zvaná Český ráj.

Zdejší bizarně tvarované pískovcové útvary, rozsáhlé lesy a soustava rybníků, tvoří přehlídku přírodních krás. Z kulturních krás doporučujeme shlédnout hrad Kost,
hrad Trosky, zámek Humprecht, Hrubá skála a Valdštejn.

Objevování skrytých zákoutí i návštěvy známých míst skýtají pastvu všem smyslům. Směrem na Českou Lípu, tedy na severozápad od města Mladá Boleslav leží královský hrad Bezděz, založený Přemyslem Otakarem II. Panorama Bezdězu patří neodmyslitelně ke kraji, který dal inspiraci K. H. Máchovi k jeho dílu Máj. Nedaleké Máchovo jezero, nesoucí básníkovo jméno, slouží nejen jako místo k vodním sportům a rekreaci, ale i jako upomínka na básníkovou památku.

Jihovýchodně od města Mladá Boleslav se rozkládá přírodní park Jabkenicko se soustavou rybníků. Ve zdejší myslivně našel u své dcery útočiště již hluchý velikán světové hudby Bedřich Smetana. Navzdory nemoci pokračoval v tvorbě a právě zde vznikaly skvosty jako Má vlast a další. Nedaleko je možnost prohlídnout si zámek Loučeň nebo jedenáct zahradních labyrintů. Jihozápadně od Mladé Boleslavi, vévodí kraji zámek v Benátkách nad Jizerou, v rudolfínských dobách působiště slavného astronoma Tychona Brahe. Ve městě se též nalézá muzeum hraček a hvězdárna. K dispozici je zde také adventure golf a zrcadlové bludiště. V zábavním centru najdete i první české science centrum iQpark. Vstup do iQparku je hlavním vchodem do Babylonu a následně přes Nákupní městečko. Čekají na Vás desítky interaktivních exponátů ve čtyřech podlažích!

Související témata: 
Na co se u nás můžete těšit: Poctivou gastronomii a profesionální servis...
>>
Součástí našeho wellness centra jsou: Masážní místnosti Kosmetická místnost...
>>
SPORTY SPORTY V HOTELU V interiéru hotelu si můžete zahrát billiard, ricochet...
>>
SPORTY SPORTY V HOTELU V interiéru hotelu si můžete zahrát billiard, ricochet...
>>

Galerie

Kontakt

Hotel Galatea****
Pod Koupalištěm 881
293 06 Kosmonosy - Mladá Boleslav
recepce: +420 326 721 920